Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Godot Bize Gelmez

    50 dakika
    • Tiyatro

    Godot Bize Gelmez

    Yaş: 13 Yaş ve üstü

    1 perde / 50 dakika

    “Godot’nun işlevinin, kendisine bağımlı olanları bilinçsiz bırakmak olduğu görülür “

    Çağdaş karşı-drama örneklerinin en ünlüsü ‘Godot’yu Beklerken’in sakat, zavallı, umarsız, bilinçsiz, bilgisiz, inançsız nitelikte çizilmiş karakterlerinden olan Vladimir ve Estragon’un yerini Türk Tiyatrosunun bir o kadar ünlü iki karakteri Hacivat ve Karagöz’ün aldığı “Godot Bize Gelmez” oyunu; şimdiye kadar ‘gelenekçi’ ve ‘demode’ bulunan hatta ‘çocuk oyunu’ sanılan KARAGÖZ’ün aslında yetişkinler için olduğunun bir hatırlatması ve bir aslına dönüş projesidir. Batılının ‘beklemeye’ ve ‘beklenen’e bakışı, Karagöz’ün, bu topraklardan biri olarak ‘beklemeye’ ve ‘beklenen’e bakışı ile karşılaştırılmıştır.

    Öteki Tiyatro ve Karagöz Sanat Atölyesi ortak yapımı..

    ‘Godot Bize Gelmez’ oyunu, Öteki Tiyatro’nun 1998 yılında kuruluşundan sonra Ankara merkezli gerçekleştirdiği Azizname, Akıllı Daha Daha Akıllı, Savaşa Hoş Geldiniz, Çıkışyokland Cumhuriyeti, Maymun Oswald, Belgelerle Kurtuluş Savaşı,  Hesap Lütfen, Korkuyu Beklerken ve son olarak 2010 tarihli Hamlet forever oyunu ile verilen zorunlu ara sonrası ilk oyunu.

    Bu ortak yapımının ‘Karagöz’ ayağını oluşturan ve ‘Karagöz Aranıyor’ adlı ilk yetişkin oyunu ile adını duyuran Karagöz Sanat Atölyesi ve onun Karagöz Ustası/Hayali Hüseyin Dilan’ın ise ikinci oyunu.

    Beckett ‘Godot’yu Beklerken’ oyunundan uyarlayan yazar/yönetmen: Murat Karahüseyinoğlu

    Karagöz Ustası/Oynatan/Hayali: Hüseyin Dilan

    Yardımcılar / Yardaklar: Güray Görkem, Eray Sel

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
     
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.
     
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
     
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
     
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü