Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Güneyli Bayan

    11 Şubat Cumartesi - 23 Mart 2023 Perşembe
    • Tiyatro

    Güneyli Bayan

    Yaş Sınırı: 12 yaş ve üzeri bilete tabiidir. 12 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.

    Perdeci Oyuncuları – Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Güneyli Bayan” izleyiciyi ilk andan itibaren etkisi altına alacak tokat gibi  bir oyun!

    Güneyli Bayan oyununda, 1950’lerdeki McCarthy baskıcı döneminin sanat ve düşün hayatına uyguladığı baskı ve bu baskılara boyun eğmeyen, yaşadığı dönemde gösterdiği güçlü duruşuyla kendine hayran bırakan Lillian Hellman‘ın savaşı başka  bir açıdan gözlemleniyor. Lillian Hellman’ın iç dünyasında yaşadıklarının sahneye aktaran oyun, o dönemin siyasal yapısını ve o siyasi yapının insanlar üzerinde etkisini aktarıyor.

    Amerika’da sert antikomünist rüzgarların estiği, komünizm korkusunun paranoya aşamasına ulaştığı 1950’li yılların başında, senatör McCarthy’nin, amerikan karşıtlığı, komünistlik, sovyet rusya casusluğu gibi gerekçelerle pek çok aydını, sanatçıyı sorguya çektiği, yargıladığı dönemde geçen olayda, amerikan edebiyatının mihenk taşlarından biri sayılan Lillian Hellman’ın, sorgulanmak üzere bu komite önüne yaptığı savunmayı anlatan oyun, aydın duruşunu temsil eder. Güneyli Bayan, kendini “aydın çevreden” sayanların, konforları söz konusu olduğunda nasıl da düzenin aydınına dönüştüklerini ve bir kadının gerçeğinden vazgeçmeden bu toplumla çekişmesini sarsıcı bir dille anlatıyor. Düzene ayak uydurmayı seçmeyip özgür ifade cesareti gösteren Hellman, yaşadığı  dönemde rejimin yarattığı baskının tüm arka odalarını sunuyor. 1950’lerdeki McCarthy çetesinin o dönemde yaratığı baskıyla kısıtlanmış sanat ve politikayla savaşının, iç dünyasına yansımasını, direnişini anlatan oyun, günümüz memleket ve dünya aydınlarına adeta bir ayna tutuyor.

    Bilgesu Erenus‘un sahneye çıkardığı aydın portrelerinden biri olan Lillian Hellman’ın kişiliğinde güneyli bayan, tüm dünyada diktatörlüğe ve faşizme  karşı duran onurlu aydın ve sanatçıların sesidir. İzleyiciyi ilk andan itibaren etkisi altına alacak olan, dramaturjisini Taner Barlas’ın yaptığı, usta oyuncu Rutkay Aziz ve Dolunay Soysert‘in muhteşem performanslarıyla oynadığı, dekor tasarımını Yücel Tanyeri’nin yaptığı oyunda, kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç’a, afiş tasarım Dilek Seferoğlu’na, afiş fotoğrafı Mehmet Turgut’a, ışık tasarım Mahmut Özdemir’e ait. Seslendirmeyi Taner Barlas, Levend Yılmaz ve Andaç Sayın yaparken, yönetmen yardımcılığını Andaç Sayın üstleniyor.

    Oyuncular : Rutkay Aziz, Dolunay Soysert

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Samsun - Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi
    Ordu - Ordu Kültür Sanat Merkezi
    Trabzon - Trabzon DT Atapark Haluk Ongan Sahnesi
    İstanbul Avrupa - Trump Sahne
    Adana - Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu
    Hatay - İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı
    Hatay - Hatay Meclis Kültür Merkezi
    Mersin - Mersin Yenişehir Kültür Merkezi Barış Salonu
    Gaziantep - Gaziantep Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi
    Şanlıurfa - Urfa City Avm

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Güneyli Bayan Biletleri ve Fiyatları

    AdanaGüneyli Bayan Adana Biletleri

    AdresAdana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu
    SON 8 KOLTUK Koltuklar tükenmeden biletini al
    200,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    GaziantepGüneyli Bayan Gaziantep Biletleri

    200,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    HatayGüneyli Bayan Hatay Biletleri

    200,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    AdresHatay Meclis Kültür Merkezi
    200,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    İstanbul AvrupaGüneyli Bayan İstanbul Avrupa Biletleri

    AdresTrump Sahne
    140,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    MersinGüneyli Bayan Mersin Biletleri

    200,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    OrduGüneyli Bayan Ordu Biletleri

    AdresOrdu Kültür Sanat Merkezi
    140,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    SamsunGüneyli Bayan Samsun Biletleri

    200,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    140,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    ŞanlıurfaGüneyli Bayan Şanlıurfa Biletleri

    AdresUrfa City Avm
    180,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    TrabzonGüneyli Bayan Trabzon Biletleri

    AdresTrabzon DT Atapark Haluk Ongan Sahnesi
    200,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü