-

Hayyam

75 dakika
  • Tiyatro

Hayyam

Nizamülmülk’ün öldüğü gece Selçuklu’nun en önemli bilim merkezlerinden ve Hayyam’ın çalışmaları için yapılan rasathaneye de baskın yapılması beklenmektedir. Hayyam eşyalarını toplamak üzere rasathaneye gelir. Bu sırada rasathaneye bir haşhaşi gelir. Az sonra Hayyam bunun bir kadın olduğunu fark eder. Haşhaşilerin başı Hasan Sabbah bu kargaşadan Ömer Hayyam’ın zarar görmesini istememektedir. Adamlarından Hayyam’ı alıp Alamut Kalesine getirmelerini istemektedir.

Ömer Hayyam ve Hasan Sabbah üzerinde iktidar olgusunun sorgulandığı bilimsel çalışmaların öneminin vurgulandığı oyun Hayyam’ın her türlü baskıyı reddedişiyle noktalanır. Herhangi bir güce sırtını dayamaktansa bilgiye ve halkın sağduyusuna güvenerek otoriteye isyan etmek; zulmü kabullenip rahat bir hayat yaşamaktan daha değerlidir, Hayyam için…

 

 

Ekim Sanat Oyuncuları

Yazan ve Yönetmen Ömer Naci Topçu
Yönetmen Yardımcısı Muammer Bağar
Dekor Tasarım & Uygulama Sebahattin Kılınç & Ozan Can Yıldız
Işık Tasarım Alptekin Bağlamaç
Kondüvit Uğur Yıldız
Kostüm Aslıhan Pekün
Afiş Tasarım Temel Yılmaz

Oyuncular Ebru Kaymakçı Burak Çağatay Serinbaş İsmail Hocaoğlu Arda Yıldırım Muammer Başar Fotoğraf  Melis Kavuk Müzik  Gürkan Çakıcı Asistanlar  Selen Seval & Bartu Sarı & Bihter Dülger

• Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

• Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 

• Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

• Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

• Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

• Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü