Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Hu - Boa Sahne

    60 dakika
    • Tiyatro

    Hu

    Süre : Tek Perde, 60 Dk.
    Yaş: +12

    K: İlk iş, doğuma sevinip ölüme üzülmeyi kaldırırdım. Biri giriş diğeri çıkış sadece. İsteyen istediğinde oyundan çıkabilir seçeneği koyardım. Doğan bütün bebekleri ortak bir alanda toplar ve her sene başka bir anne-baba baksın kuralı getirirdim. Bağ kurmazsan nefret de edemezsin. Tüm tatlılar sıfır kalori olurdu, kabak tatlısı hariç o sebze. Para yok. Herkes takasla geçinecek. Kaçmayan çorap ve sevgili deposu yapardım. Seç beğen al. Kadını kendine hak gören erkekleri geri dönüşüme yollardım. Bir de mümkünse biri sağa biri sola bakan memelere ayar çekerdim. Çünkü bence herkes önüne bakmalı.

    E: Hep sen soruyorsun, peki sen neyi değiştirirdin?

    D: Hiçbir şeyi. Hepsi merkezinde, yerli yerinde ve tam da olması gerektiği gibi.

    E: O ne öz güven o birader.

    D: Öz güven değil, öze güven.

    K: Nasıl yani? Pollyanna’ya mı bağladın sen babacığım ya.

    D: İşte bunun sırrı sistemi çözmekte.

    HU, hakikat üzerine bir oyun. Dışarıda kızdığın, suçladığın, beğenmediğin ne varsa, tohumunun aslında senin içinde olduğu, içindeki o noktayı aydınlatmadan dışarıyı değiştiremeyeceğini anlatıyor.

    Nefret ettiğin insanı öpebilecek hale gelebilir misin? Ya kızdığın kişi aslında sen isen? Hakikat görünenin arkasında saklı olabilir mi? Her şey zıddıyla var görebiliyor musun? Birinin canı acırsa herkesin canı yanabilir mi? Mesela çişini yaparken sadece çişini yapabiliyor musun? Doğa sesini aplikasyondan mı dinliyorsun? Ah! Kendini Dünya gezegenindeki rolüne kaptırıp hakikatini unutuyorsun.. Ya buradan gittiğinde bilincin de seninle geliyorsa, buna hazır mısın?

    Bir varmış bir varmış. Yok olan sen benmiş. Ölmek doğmak, doğmak ölmek demekmiş. Bu ne biçim işmiş? İlim irfan sepete atılır asıl idrak gerekmiş. Konuşan tek, görünen onun suretleriymiş. Göklerde aradığın aslında sendeymiş. Mesele kendini bilmekmiş. Yedi basamak sonra bir de bakmışsın en sevmediğini öpesin gelirmiş.

    Ödüller:

    XXII. Direklerarası Seyirci Ödülleri: EN İYİ ÖZGÜN YENİ OYUN

    9. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri: YILIN TİYATRO EKİBİ

    Yazan: Ceyla Odman
    Yöneten: Taner Tunçay
    Oynayanlar: Ceyla Odman, Ercan Ertan, Korhan Soydan, Merve Akın
    Işık Tasarım: Tayfun Karataş
    Işık Uygulama: Burak Uyanık /  Osman Onur Can
    Dekor Tasarım: Taner Tunçay
    Kostüm: İlayda Pakgüç
    Yönetmen Asistanı: Zeynep Yeşim Kendirli
    Afiş Fotoğraf: Can Mocan
    Afiş Tasarım: Ceyla Odman
    Teaser: Toral Lülü
    Şarkı: Rengin Sakaoğlu ‘Dem’
    Giriş Müziği: Anjelika Akbar ‘Love’ 
    Yapım: OJİ Tiyatro
    Katkılarından dolayı Erdeniz Kurucan’a teşekkür ederiz.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü