Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Hünkâr

    90 dakika
    • Dram
    • Tiyatro

    Hünkâr

    Yaş Sınırı: 13 yaş ve üzeri

    “güneşte zerresinden, deryada katresinden dem aldık”
    HÜNKÂR, YUNUS EMRE, AHİ EVRAN, MEVLÂNA BULUŞMASI
    Anadolu’mda birlik bozulmuş, siyasi dirlik kalmamıştı. Kadim halkları kan ağlıyordu. Bir yanda kin ve nefret, diğer yanda açlık-yoksulluk… Erenler imdada yetti… Yunus’un dili, Ahi Evran’ın usta-çırak geleneği ile ticaret birliği sağlaması, Şems ile ışıldayan Mevlâna… Horasandan Hünkâr’ın sökün eylemesi ile birlik yeniden sağlanıp, dirlik kuruldu.
    Hünkâr, Kerbela üzerinden geçen turnalara yoldaş oldu, Hüseyin’in sessiz çığlığını, acısını, susuzluğunu, masumluğunu yoldaş etti turnaların avazına… Her ölüm, yenilgi değildir düsturuyla kanat çırptı Anadolu’ya. Mana âleminden Rum Erenlerine selam göndererek…
    “Dostumuzla beraber yaralanır kanarız, her nefeste aşk ile Yaratanı anarız. Erenler meydanına Vahdet ile gir de gör, kırk budaklı şamdanda kırkımız bir yanarız.”

    Yazan: Serdar Doğan
    Yöneten: Melih Yetkin
    Koreografi: İhsan Bengier
    Işık & Efekt: Murat Atmış
    Sahne Amiri: İbrahim Atmış
    Dekor Tasarım: Ertunç Ekinci
    Oynayanlar:
    Melih Yetkin
    Atılım Temur
    Mustafa Çelik
    Saffet Yürükel
    Mustafa Özcan
    Serdar Erkılıç
    Güher Hatın Yörük
    Müzik:
    Mehmet Ağcaoğlu
    Hüsnü Kızılgöz
    Gökhan Erol
    Esin Karaözbek
    Eyvallah – Levent Güneş
    Kostüm: Erdem Gökoğlan

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü