Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı,

    105 dakika
    • Tiyatro

    İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı

    Süre: 105'
    Yaş: 13+

    Yetişkin Oyunu, İki Perde

    Başarılı yeni dönem yazarlarından biri olan Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yaşadığı olaylardan yola çıkarak kaleme aldığı “İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı” yeniden sahneye çıkıyor.

    2001 ekonomik krizini mizahi bir dille ele alan yazar, işsizlik kavramı üzerinden “erkeklik” ve “ekonomik sınıf” olgularını tartışıyor. İşsizlik neden bir problemdir? Sorusunu cevaplıyor ve asıl meselenin toplumsal cinsiyet rolleri olduğunu, bir erkeğin işsiz erkek olamayışını, varolamayışını gözler önüne seriyor. Keskin bir üslupla kaleme aldığı oyunu aynı zamanda da komedi ögeleriyle besliyor.

    Siz bu şartlar altında çalışır mıydınız? Ya da çocuğunuzu bu şartlar altında çalıştırır mıydınız? Tüm bunların içinde fantastik bir hayal dünyanız varsa ve mesleğiniz sizin için bir mesele haline geldiyse , bir boşluğu dahi dolduramayan biriyseniz, cehennemi görmeniz için ölmenize gerek yok.

    Bu üniversite mezunu işsiz bir gencin hikayesi değil, bu sizin hikayeniz, bu bizim hikayemiz.

    Seyrederken her anında kendinizi göreceğiniz muhteşem bir kara komedi. Bütün oyun boyunca hem üzülecek hem de kahkahalara boğulacaksınız.

    Yazan: Ali Cüneyd Kılcıoğlu

    Yöneten: İlkay Zengin

    Dramaturg: Yağmur Şenbayrak

    Yönetmen Yardımcısı: Doğukan Çekiç

    Süpervizör: Pınar Gordie

    Dekor Tasarım: Murat Yılmaz

    Afiş Tasarım: Eda Güneş

    Reji Asistanı: Cengizhan Özdilek

    Dış Ses: Sevcan Sini, Orhan Özpişirici

    Oyun Fotoğrafları: Efe Sarıtabak

    Teknik: Rasim Kılıç

    Oyuncu: Fatih Serdar Yılmaz

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü