Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    18. Kıbrıs Tiyatro Festivali / İstanbul BBŞT – Yaftalı Tabut

    • Kıbrıs Tiyatro Festivali

    18. Kıbrıs Tiyatro Festivali / İstanbul BBŞT – Yaftalı Tabut

    Öncü bir kadını anlatan ve yaşamı kutlayan bir oyun

    95 DK

    Tek Perde

    Yaş Sınırı: +15

    Adına tarihin dipnotlarında rastlayabildiğimiz, Türkiye’nin ilk kadın oyun yazarı, kuramcı, aktivist, sosyal ve siyasi yaşamın her alanında öncü Fatma Nudiye Yalçı’nın hikâyesi. 1920’lerde başlayan mücadelesine Dr. Hikmet Kıvılcımlı ve Nazım Hikmet de eşlik ediyor. Dünyanın kabuk değiştirdiği zor zamanlar; art arda savaşlar, imparatorlukların yerini alan ulus devletler, salgın hastalıklar, işçi ayaklanmaları, büyük ekonomik buhran ve haklarını alabilmek için isyanda olan kadınlar…

     

    Yazan : Bilgesu Erenus  

    Yöneten : Yelda Baskın 

    Dramaturg : Gökhan Aktemur  

    Sahne - Kostüm Tasarımı : Nihal Kaplangı 

    Müzik : Burçak Çöllü

    Işık Tasarımı : Murat Özdemir 

    Efekt Tasarımı : Gökçe Selim 

    Koreograf : Senem Oluz 

    Oyuncular : Bensu Orhunöz, Ceren Hacımuratoğlu,  Lale Kabul, Nazan Yatgın Palabıyık, Selin Türkmen,  Şenay Bağ, Yeşim Mazıcıoğlu 

    Yardımcı Yönetmen : Özgür Atkın

    * Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.
    * Seyirciler araçlarını Mahmutpaşa otoparkına ücretsiz park edebilirler.
    * Tüm festival oyunları Rauf Denktaş Kültür Merkezi'nde sahnelenecektir. (Eski Mısırlızade Sineması - Surlariçi)

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü