-

Karagöz Sihirli Sebzeler

  • Çocuk Oyunu

Karagöz Sihirli Sebzeler
Bir Bandabulya Meselesi
+3 Yaş
Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.


Karagöz ve eşeği Garacocco’yla birlikte maceralı ve eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz!Karagöz, sihirli sebzelerin peşinde, sağlıklı beslenmenin yolunu arıyor. Lefkoşa Surlariçi’ndeBandabulya’ya giderken her durakta başına türlü maceralar geliyor. Girne Kapısıi’nı,Samanbahçe’yi, Büyük Han’ı, Dikilitaş’ı öğreniyor. Bakalım, Bandabulya’ya varabilecek,sihirli sebzeleri bulabilecek mi?


Kıbrıs’a özgü geleneklerimiz, tarihimiz, dilimiz ve kültür mirasımızı Karagöz gölge oyunuyla perdeye taşıyan Sihirli Sebzeler, Karagöz’ün kilo verme çabasıyla çıktığı yolcuğu çocuklar ve yetişkinler için kahkaha dolu bir maceraya çeviriyor. Özellikle sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam üzerine vurgu yapan oyun ayni zamanda Girne Kapısı, Samanbahçe, Dikilitaş, Büyük Han ve Bandabulya gibi tarihi mekanlarını da izleyicilere tanıtarak Lefkoşa Surlariçi bölgesiyle ilgili bir farkındalık yaratıyor.

The Magic Vegetables, which carry our traditions, history, language and cultural heritage to the curtain with Karagöz shadow play, in its journey towards the Karagoz efforts to lose weight, is turnin into an adventure full of laughter for children and adults. The play, which emphasizes healthy nutrition and healthy life, also creates awareness on Nicosia Walled City region by introducing the historical places such as Girne Kapısı (Kyrenia Gate), Samanbahçe, Dikilitaş, Büyük Han (Great Inn) and Bandabuliya (Municipal Market) to the audience.

 

Yazan - Oynatan: İzel Seylani
Yardak: Asu Demircioğlu
Tasvir Tasarım&Yapım: Özlem Deniz Yetkili
Çırak: Hatice Tezcan
Afiş/Broşür Tasarım&Fotoğraf: Umut Ersoy

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü