Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Ortak Acımız "Kerbela"

    125 dakika
    • Dram

    Ortak Acımız "Kerbela"

    Süre : 125 dk.

    Yaş Sınırı : 13+

    Kerbela Olayı 

    İslam aleminin en hüzünlü olaylarından biri olarak da anılan Kerbela Olayı, Irak'taki Kerbela Mevkii’nde gerçekleşmiştir. Müslüman halk, bu olayı anmak ve şehitleri yad etmek adına her Muharrem ayında bir anma düzeni törenler. Matem ayı olarak da bilinen Kerbela Olayı'nın gerçekleşme tarihi 10 Ekim 680'dir.

    Konu

    Yezit, babası Muaviye ölünce İslam Devleti’nin başına geçer. İlk iş olarak Medine Valisi’ne bir mektup gönderir. Bu mektupta, başta Hüseyin bin Ali’ye ve diğer muhaliflere kendisine biat etmesini aksi halde canından olacaklarını tebliğ eder. Bu süreçte babasının ölümünden sonra başa geçen Hz. Hüseyin ise Küfelilerden destek almaktadır. Küfeliler, Hz. Hüseyin’in Küfe’ye gelmesi halinde onun halifeliğini destekleyeceklerini söylemektedirler. Hz. Hüseyin bu sebeple 72 destekçisi ve ailesini de yanına alarak Küfe’ye doğru yola çıkar. Hz. Hüseyin’in halifeliğini destekleyen Küfeli muhaliflerin sayısı, siyasi baskı ve göz boyayan hediyeler neticesinde azalmıştır. Müslim bin Akil’in geç ulaşan mektubu ile çölde yalnız kalır Hz. Hüseyin. Küfe halkı ve Hz. Hüseyin ile destekçileri; Irak’ın Kerbela şehrinde Yezid’in neredeyse 5000 kişilik ordusu ile karşı karşıya kalmışlardır. Bu noktadan sonra meydana gelen savaşta Hz. Hüseyin ve 72 arkadaşının tamamı şehit edilir; Hz. Hüseyin’in ailesi ise esir alınır. Dramatik bir dil ve müzik desteğiyle bu olaylar canlandırılmaktadır.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü