Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Kerbela Senfonisi

    75 dakika
    • Senfoni

    Kerbela Senfonisi

    Oyunumuzda toplamda 19 kişi görev almaktadır. 7 müzisyen, 9 tiyatro oyuncusu ve 3 kişi sanat ekibi ile oyunumuz icra edilmektedir. Oyunumuzda 10 farklı müzik eseri Hüsnü Kızılgöz yönetiminde bestelenmiş ve uyarlanmıştır. Bu eserler oyun esnasında müzisyenlerimiz tarafından canlı olarak icra edilmektedir.
    Oyunun toplam süresi 75 dakikdadır.
    Oyunumuzda Muaviyenin ölümünden Hz. Hüseyinin Kerbela’da şehit edilmesine kadar geçen süre 12 farklı sahne tasatımı ile anlatılmaktadır. Oyunun dekoru 80 m2 kumaş olup sahnenin durumuna göre m2 ayarlanmaktadır. Sahne geçişlerine göre dekorda ışık boyaması yapılmaktadır.

    Kerbela Olayı           

    İslam aleminin en hüzünlü olaylarından biri olarak da anılan Kerbela Olayı, Irak'taki Kerbela Mevkii’nde gerçekleşmiştir. Müslüman halk, bu olayı anmak ve şehitleri yad etmek adına her Muharrem ayında bir anma düzenlenir. Matem ayı olarak da bilinen Kerbela Olayi'nin gerçekleşme tarihi 10 Ekim 680'dir.

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü