Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    18. Kıbrıs Tiyatro Festivali / Lefkoşa Belediye Tiyatrosu - Kapalı

    • Tiyatro

    18. Kıbrıs Tiyatro Festivali  / Lefkoşa Belediye Tiyatrosu - Kapalı

    Kökleriyle yürüyen insanları, artık yerinde olmayan o  hayatı anlatan bir oyun.

    70 DK

    Tek Perde

    Yaş Sınırı:+12

    Kapalı oyunu, kapalı kalmak ya da kalmamak savaşı verdiğimiz bir dönemde ‘açılıveren’ Kapalı Maraş/Varoşa üzerine. On bir oyuncu için on bir ayrı hikâye. Her hikâyede beklemek teması işleniyor. Bunun yanında göç, yerinden edilme, savaşın getirdiği yıkım ele alınıyor. Seyirci, bu yerinden edilmeden dolayı yaşamı etkilenmiş farklı kesimler, yaşlardan kişilerle karşılaşıyor. Bugünün durumundan geçmişe bakılıyor. Bir de, ‘açılma’nın yarattığı hisse.

     

    Yazan ve Yöneten : Aliye Ummanel 

    Dekor&Kostüm Tasarım : Özlem Deniz Yetkili 

    Işık Tasarım : Fırat Eseri Özgün

    Müzik : Osman Ateş

    Oyuncular : Özgür Oktay, Hatice Tezcan, Cem Aykut, Döndü Özata, Barış Refikoğlu, Asu Demircioğlu, Kıymet Karabiber, Aytunç Şabanlı, Melek Erdil, Osman Ateş, İzel Seylani

    * Oyun başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.
    * Seyirciler araçlarını Mahmutpaşa otoparkına ücretsiz park edebilirler.
    * Tüm festival oyunları Rauf Denktaş Kültür Merkezi'nde sahnelenecektir. (Eski Mısırlızade Sineması - Surlariçi)

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü