Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

-

Senfoni / Bir İdam Mahkumunun Son Günü

100 dakika
  • Tiyatro

TEK GÜN - TEK BİLET - İKİ OYUN

Bilgi : İki oyun arası 15 dakika mola verilecektir. Bu sırada seyirci salon dışına alınacak ve salon havalandırılacaktır.Dezenfekte işlemi yapılacaktır.

PERDESİZ TİYATRO
SENFONİ
Saat: 18:00
Oyun süresi 50 Dakika

Olmak istediğiniz ile olabildiğiniz yapmak istediğiniz ile yapabildiğiniz arasında oluşan uçurumun kenarında yaşadığınız hayata dair seslerin belki bilinmeyen son bir saate sığdırıldığı çoğu zaman dram yüklü daha çoğu zaman mizah dolu bir yansıması gibidir senfoni...
Oyuncu olmak isterdi.. Çocukken yarım kalan oyunlarını tamamlamak için ne büyük hayaller inşa ederdi, çocukça kurulmuş devrik cümleler üstüne. Sağlam olmadılar tabi. Adı üstünde devrik.. Küçüktü o eskiden.. biraz da çocuktu.. 

Senfoni;  bir insanın var olmadan önceki kimi zaman komik kimi zaman acıklı yok oluş hikayesi..

Oynayan: İskender Atilla Atasoy

PERDESİZ TİYATRO 
BİR İDAM MAHKUMUNUN SON GÜNÜ
Saat: 19:00
Oyun süresi 50 Dakika

Kolay bir ölüm olduğunu, insanın hiç acı çekmediğini, böylece ölümün basitleştirildiğini söylüyorlar. En insancıl yolu olduğunu. Peki bu altı haftalık can çekişme? Hem çok hızlı, hem de çok yavaş geçen bu son günün çektirdiği azap? Bunlar hiçe mi sayılmalı?

Öleceğini bilmek ve ölüme rağmen yaşamak insanı insan yapan şeyken, bu elinden alınınca insan ne yapar? Son nefesin dehşetini her anda hissettiren bir işkence çektirmek soğutur mu içimizi? Her ne yaparsa yapsın, birisini, bir defa ölene kadar, defalarca öldürmek mi sağlayacak adaleti?

İşlediği suçtan dolayı idama mahkum edilen bir insanın, son ana kadar paramparça oluşunun hikayesidir bu. Parçaları takip ederek, kalanları elimizde birleştirerek insanlığı(mızı) ve adaleti(mizi) sorgulamanın hikayesidir. 

Oynayan: Tufan AFŞAR

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü