-

Ölüm Uykudaydı

Ankara - Bambu Sahne 30 Ekim 2021 Cumartesi
  • Tiyatro

Ölüm Uykudaydı prömiyer yapıyor!

Güney Amerika'da bir ülkede ordu yönetime el koymuş ve tüm sağ ya da sol kamplardan aydın ve sanatçılara bir cadı avı başlatmıştır. Bir müzisyen, bir yazar, bir ressam ve bir oyuncu ise tutuldukları hapishanede ellerinde kalan tek değeri, onurlarını koruyabilmek adına uykudaki ölümü uyandırarak bir direnişe, ölüm orucuna başlarlar... 

Bambu Tiyatro Cuma Boynukara’nın yazdığı sezonun ilk yeni oyunu Ölüm
Uykudaydı’nın Prömiyerini 30 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’da gerçekleştiriyor!

“…O dönem biz gençler için daha bir beterdi. Bizler bazıları için derttik. Kapılar zamanlı zamansız çalınırdı. İstendiği zaman.

Sayın heyet bize karşı girişilen saldırı türünün, artık bizim bir politik tutuklu olmamız ya da olmamamızla bir ilgisi yoktu. Aslında bizim kişiliğimizde, insanlığa saldırıyorlardı.

Onurlu bir ölümü, böyle bir yaşama tercih ederim. Yeri geldiğinde ölmesini bilmeyen zaten ölüden farksızdır. Bizim bir ölüden farkımız mı var yoksa? Yok. Kutsal bildiğimiz tüm değerler bize karşı kullanılıyor. Biz de ölümü onlara karşı silah olarak kullanmalıyız.

Ölümü, ölümü çağıracağım. Uyuyordu içerde zavallı. Bu tabutun içinde onu uyandıracağım! Evet, artık onu üstüme örtebilirim, üşütmeyelim, ürkütmeyelim ölümü… Yavaş yavaş uyandıralım uykudan.

Sineğin vızıltısı kesilmişti. Belli ki o da ölmüştü. Tüm bunları dışarıya taşıyacak birileri olmalıydı, burada yaşananları adam gibi anlatacak biri olmalıydı…”

Yazan: Cuma Boynukara
Yöneten: Bambu Reji Grubu
Dramaturgi: Hüseyin Oçan
Görsel/Plastik Tasarım: Ozan Demircioğlu
Oynayan
Hüseyin Oçan

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
Ankara - Bambu Sahne
 
Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü