Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    Otofaji

    Otofaji

    • Dram

    Otofaji

    Süre: 45 dk.
    Tür: Postdramatik

    Yaş Sınırı: 18+

    “Kendini boşuna harcamış olur insan,

     Dilediğine erer de sevinç duymazsa.

     Yıktığın hayat kendininki olsun daha iyi,

     Yıkmakla kazandığın şey kuşkulu bir mutluluksa.”

     W. Shakespeare

    Oyun, insanımsı diye adlandırılan canlıların yaşadığı ütopik bir yaşam düzenini konu ediniyor. Bu düzen içerisinde yaşayan baş karakter Loki, komününde gerçekleşen bir istila sonucunda güce ulaşma sürecini ve ardından güç tutkusunun onda nasıl bir dönüşüm yarattığını tartışıyor.

    Güç nedir? Bir tahakküm mü yoksa bir özgürlük mü? sorularını merkezine yerleştiren Otofaji insanoğlunun varoluşundan bu yana evrensel bir zaafı olan güç tutkusunu yaşadığımız dünyada sevgi ve barışa değil, totoliterizme dayalı bir anlayışın oluşturduğuna vurgu yapıyor.

    The play is about a utopian life order inhabited by creatures called humanoids. The main character, Loki, who lives in this order, discusses the process of reaching power as a result of an invasion in his commune, and then how his passion for power transformed him.

    What is power? A domination or a freedom? Focusing on the questions of Autophagy, it emphasizes that the passion for power, which has been a universal weakness of human beings since its existence, is based on an understanding based on totalitarianism, not love and peace in the world we live in.


    Yazan / Yöneten / Oynayan: Tolga Avcu

    Yönetmen Yardımcısı: Duygu Yakasız

    Hareket Düzeni: Yağmur Bilgin

    Reji Asistanları: Yalgın Ballıkaya, Melis Lara Seçkin

    Işık Tasarım: Furkan Kaymaz

    Afiş - Dekor Tasarım: Gül Yavuz

    Dijital İçerik: Cihan Cem Demirsoy

    Kostüm Tasarım : Selma Özelma Şahin

    Ses Tasarım: Sinan Can Sarı

     

    Yazan / Yöneten / Oynayan: Tolga Avcu

    Yönetmen Yardımcısı: Duygu Yakasız

    Hareket Düzeni: Yağmur Bilgin

    Reji Asistanları: Yalgın Ballıkaya, Melis Lara Seçkin

    Işık Tasarım: Furkan Kaymaz

    Afiş - Dekor Tasarım: Gül Yavuz

    Dijital İçerik: Cihan Cem Demirsoy

    Kostüm Tasarım : Selma Özelma Şahin

    Ses Tasarım: Sinan Can Sarı

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu