Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Palanga

    • Müzikli Oyun

    Palanga

    ‘’Fala inanma, Falsızda kalma.’’ demişler. Fallara düşkün, zengin olduğu kadar cimri olan Haşmet bey, geleceği fallardan öğrenmeye çalışır. Biricik, saf, temiz yürekli kızı Mahpeyker yanından ayrılmasın diye; Zengin, mevki sahibi, gözü tok, fazla akrabası olmayan münasip bir iç güveysi ile kızını baş göz etmek ister. Haşmet beyinin yanında 5 yıldır çalışan hizmetlisi Yadigar ise bütün bu curcunanın başıdır.  

    Yadigar’ın eskiden yanında çalıştığı ve altınlarını çalıp kaçtığı Firdevs hanım ise aksi gibi yan mahalleye taşınınca olaylar başlar. Haşmet beyin zenginliğini duyan Firdevs hanım, oğlu Yedi bela Sadi üzerinden Yadigar’ı da zor kullanarak, Haşmet beye yanaşmaya çalışır. Biricik oğlu Sadi’yi Mahpeyker’e, kendini de Haşmet beye yamamak için anne-oğul türlü fırıldaklar çevirirler. Tabi her durumda zararlı çıkan zavallı(!) Yadigar olacaktır.

    Peki Yadigar nasıl çıkacak bu fırıldakların içinden?

    ‘’PALANGA’’ oyunu; Geleneksel Türk Halk Tiyatrosu öğelerinden biri olan ‘’Orta Oyunu’’ tarzında yazılan güncel bir metin. Aynı zamanda reji, dekor, oynanış biçimi ile günümüzde karşılığını bulacak ‘’Müzikli Oyun-Komedi’’ formunda seyircisi ile buluşuyor.

    Temposu hiç düşmeyen, bir solukta izleyeceğiniz bu komedi;  aynı zamanda Sazendeler eşliğinde müzikal ziyafetine sizleri davet ediyor.

    Peki Palanga ne? Buyurun bu sorunun cevabını oyunun içinde bulalım.

    Yazan: Seda Seri

    Yöneten: Yusuf Kerem Orak

    Müzik Direktörü: Doç. Dr. Volkan Gidiş

    Yönetmen Yardımcısı: Hulki Türe

    Dekor Tasarım: Yusuf Kerem Orak

    Işık Tasarım: Bora Edis

    Afiş Tasarım: Batuhan Cemal Ekelik

    Asistan: Nazlı Orhan

    Oyuncular: Batuhan Cemal Ekelik, Ferah Marangoz, Nazlı Orhan, Uğur Beşkırma, Sinan Bal ve Sazendeler.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü