Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Paraya Hayır!

    22 Şubat Çarşamba - 15 Mart 2023 Çarşamba
    75 dakika
    • Tiyatro

    Paraya Hayır!

    Süre: 75 Dk. Tek perde

    Yaş Sınırı: 12+

    Kapı Açılış Saati: 20:00

    Claire ve kocası Richard’ın evine, Richard’ın annesi Rose ve yakın arkadaşı Etienne yemeğe gelmişlerdir. Richard mimardır. Emekliler için “Kazıklı Evler” projesini hazırlamıştır. Bu projeyi takip eden yakın arkadaşı Etienne, üzülerek projenin kabul görmediğini açıklar. Ancak Richard’ın da çok önemli bir haberi vardır. Bu haberi açıklar: Lotodan 162 milyon tutarında "Büyük İkramiye"yi kazanmıştır. Eşi Claire, annesi Rose ve arkadaşı Etienne sevinçten deliye dönerler. "Bu parayla neler yapılmaz ki!" Her biri kendine göre planlar yapmaya başlar. Richard susmaktadır. Paranın toplumu zehirleyici ve huzuru kaçırıcı bir şey olduğunu düşünen Richard, insanların mutluluğu parada bulacaklarını sanmalarının, tüm felaketlerin tek nedeni olduğunu ileri sürer. Ona göre hayatta tek mutluluk "sevginin varlığı"dır. "Sevgiyi yakalamak"tır. Nitekim dünyada her türlü kötülüğün ve hatta savaşların bile nedeni paradır.

    Sizce Richard’ın bu düşüncelerini duyan üçlümüzün tavırları ne olacak? Peki Richard bu parayı alacak mı yoksa Paraya Hayır! mı diyecek?

    Aslında sorun, günümüz insanını yakından ilgilendiren bir sorun…

    Fransa’da başarı ile sahnelenmiş oyunun, Türk tiyatro seyircisinin de ilgisini çekeceğine ve beğeniyle izleneceğine inanıyoruz. Ülkemizde şans oyunlarına, özellikle de loto’ya karşı olan ilgi nedeniyle izleyicinin bu oyunun akışı içinde, kendinden pek çok şey bulacağı kesin. Kısacası izleyicilerin oyuna, sahnede olmasa da sahnedekilerle birlikte severek ortak olacağına inanmaktayız.

    İyi seyirler dileriz...

    Yapım Yılı : 2022 - 2023 tiyatro sezonu
    YAZAN: Flavia COSTE
    ÇEVİREN: Can KAPYALI
    YÖNETMEN: Tolga YETER
    DEKOR TASARIM: Cihan AŞAR
    KOSTÜM: Buket ENGİN
    HAREKET DÜZENİ: Arda ALPKIRAY & Doğan ŞİRİN
    DEKOR UYGULAMA: Atölye Zeus
    REJİ ASİSTANI: Murat AKÇAY
    YAPIM ASİSTANI: Zeynep KÜREL
    AFİŞ FOTOĞRAF: Sinan ARSLAN
    AFİŞ TASARIM: Galip AKSULAR
    SES – IŞIK: Oğuzhan KARASU
    YAPIMCI: FİLİZ UYGUR
    OYUNCULAR: Romina ÖZİPEKÇİ (Rose), Giray AYLA (Richard), Nejat UYGUR (Etienne), Tara TOKEL (Claire)

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Tekirdağ - Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi
    İstanbul Avrupa - Ataköy Yunus Emre Km Müşfik Kenter Sahnesi

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.

    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Paraya Hayır! Biletleri ve Fiyatları

    İstanbul AvrupaParaya Hayır! İstanbul Avrupa Biletleri

    120,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    TekirdağParaya Hayır! Tekirdağ Biletleri

    150,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü