Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip
    16.KHKB İTALYA - ROSA

    16.KHKB İTALYA - ROSA

    • Çocuk Oyunu

    KHKB 16.ULUS.ÇOCUK TİYATRO FEST. ROSA -İtalya

    Grup Adı-Company : Teatro C'art

    1 Perde / 1 Saat

    Çocuk Oyunu 3 +

    Yazan Aurélia Dedieu

    Yöneten André Casaca

    OYUNUN KONUSU

    Sahnede bir kadın. Palyaço. Tek başına. Belki de değil. Rosa.

    Bir kadın kışkırtabilir mi, ayartabilir mi, emredebilir mi, seyirciyi güldürebilir mi, karşısındakine öğretebilir mi, kendini engellerden ve handikaplardan kurtarabilir mi, kendinden başka biri gibi oynayabilir mi, aynı zamanda eril bir enerjiye sahip olabilir ve bu oyunda tüm dikkatini ona vermiş seyircinin karşısındayken eğlenmeye devam edebilir mi?

    Bir kadın sadece bazı kıyafetlerini (kim bilir kimin tarafından seçilen!) çıkarıp başkalarına giydirebilir mi? Çocuk olmak, tırmanmak, hükmetmek ve hayal gücünün tuhaf hayvanlarını ehlileştirmek için sahip olduğunuz gizli arzuları ortaya çıkarmak adına palyaço olun, ardından tüm otantik dişiliği ve çiçeklenmeyi ortaya çıkarın, seyirciyi şarkı söyleme becerileri ve güçlü Flamenko adımlarıyla neredeyse şaşkına çevirin. “Rosa” bu ve daha fazlası, komedinin ince ama çok sağlam çizgisinde ilerleyen kışkırtıcı bir gösteri. Basit ve gerçeküstü bir sahne tasarımı ve bazen Rosa’nın düşmanca özelliklerine suç ortaklığı eden birkaç nesne, palyaço bakışıyla gündelik sıradanlıklarını dönüştürür.

    Her yaştan izleyiciyi yeni dünyalara götüren bu aynı bakış, tuhaf ama ilgi çeken pervasız evrimlerini amansızca sergileyen bir kadının bedeni tarafından kaçırılır.

    İnsanın eğlenceli ve aynı zamanda hassas yanını ortaya çıkaran bir dizi mizahi espri. Ritmin, başkahramanın arzu akışlarına zemin olduğu; herkes tarafından anlaşılabilir sözsüz bir dil ve dilbilgisi ile doldurulmuş bir oyun. Rosa vücuduyla 360 derece oynar; kaymalar ve palyaço düşüşleri arasında gidip gelir; birçok dilde söyler ve haykırır; Flamenko adımları zayıf bir dengeye, doğaçlamaya ve şiire karşı kurulur. Bunların hepsi, bir kadının garip fikirlerinin üstünde asıldığı dev bir portmantonun gölgesinde gerçekleşir.

    “... Rosa, parmak ucunda gelir ve oyunun hiç bitmemesi arzusuyla büyük bir boşluk bırakarak gider!”

    Detaylı Bilgi için Tıklayınız

    OYUNCULAR:

    Teresa Bruno

    Yaratıcı ve Oynayan Teresa Bruno
    Dış  Göz Stafona Marzuoli,Nina Lanzi
    Işık Tasarımı Luca Carbone
    Teknisyen Nikolas Baggi
    Kostüm Tasarımı Federica Novelli, Vanna Vezzosi
    Grafik Santiago Baculima
    Yapım  Teatro C’art Comic Education

     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu