-

16.KHKB İTALYA - ROSA

  • Çocuk Oyunu

KHKB 16.ULUS.ÇOCUK TİYATRO FEST. ROSA -İtalya

Grup Adı-Company : Teatro C'art

1 Perde / 1 Saat

Çocuk Oyunu 3 +

Yazan Aurélia Dedieu

Yöneten André Casaca

OYUNUN KONUSU

Sahnede bir kadın. Palyaço. Tek başına. Belki de değil. Rosa.

Bir kadın kışkırtabilir mi, ayartabilir mi, emredebilir mi, seyirciyi güldürebilir mi, karşısındakine öğretebilir mi, kendini engellerden ve handikaplardan kurtarabilir mi, kendinden başka biri gibi oynayabilir mi, aynı zamanda eril bir enerjiye sahip olabilir ve bu oyunda tüm dikkatini ona vermiş seyircinin karşısındayken eğlenmeye devam edebilir mi?

Bir kadın sadece bazı kıyafetlerini (kim bilir kimin tarafından seçilen!) çıkarıp başkalarına giydirebilir mi? Çocuk olmak, tırmanmak, hükmetmek ve hayal gücünün tuhaf hayvanlarını ehlileştirmek için sahip olduğunuz gizli arzuları ortaya çıkarmak adına palyaço olun, ardından tüm otantik dişiliği ve çiçeklenmeyi ortaya çıkarın, seyirciyi şarkı söyleme becerileri ve güçlü Flamenko adımlarıyla neredeyse şaşkına çevirin. “Rosa” bu ve daha fazlası, komedinin ince ama çok sağlam çizgisinde ilerleyen kışkırtıcı bir gösteri. Basit ve gerçeküstü bir sahne tasarımı ve bazen Rosa’nın düşmanca özelliklerine suç ortaklığı eden birkaç nesne, palyaço bakışıyla gündelik sıradanlıklarını dönüştürür.

Her yaştan izleyiciyi yeni dünyalara götüren bu aynı bakış, tuhaf ama ilgi çeken pervasız evrimlerini amansızca sergileyen bir kadının bedeni tarafından kaçırılır.

İnsanın eğlenceli ve aynı zamanda hassas yanını ortaya çıkaran bir dizi mizahi espri. Ritmin, başkahramanın arzu akışlarına zemin olduğu; herkes tarafından anlaşılabilir sözsüz bir dil ve dilbilgisi ile doldurulmuş bir oyun. Rosa vücuduyla 360 derece oynar; kaymalar ve palyaço düşüşleri arasında gidip gelir; birçok dilde söyler ve haykırır; Flamenko adımları zayıf bir dengeye, doğaçlamaya ve şiire karşı kurulur. Bunların hepsi, bir kadının garip fikirlerinin üstünde asıldığı dev bir portmantonun gölgesinde gerçekleşir.

“... Rosa, parmak ucunda gelir ve oyunun hiç bitmemesi arzusuyla büyük bir boşluk bırakarak gider!”

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

OYUNCULAR:

Teresa Bruno

Yaratıcı ve Oynayan Teresa Bruno
Dış  Göz Stafona Marzuoli,Nina Lanzi
Işık Tasarımı Luca Carbone
Teknisyen Nikolas Baggi
Kostüm Tasarımı Federica Novelli, Vanna Vezzosi
Grafik Santiago Baculima
Yapım  Teatro C’art Comic Education

 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü