Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Şahmaran.

    50 dakika
    • Tiyatro

    Şahmaran

    Tek Perde – 50 Dk

    Kadın imgesi tarih boyunca farklı biçimlerde ele alınmıştır. Kadın sanatçılar, felsefeciler, tarihçiler ve araştırmacılar ait oldukları disiplinin belleğinden erk bakış açısı yüzünden silinmiştir. Tiyatroda da durum farklı değildir. Kadın imgesi sahnede kötülüğün öncüsü, felaketin sebebi ya da mağdur kişi olarak ele alınmıştır. Bu hâkim düşüncenin istisnaları da elbette vardır. Tiyatro Gaia tarafından sahnelenen Şahmaran da kalıpları alt üst eden mitolojik bir kadın hikayesinin peşine düşerek miti yeniden yorumlar ve sahneye aktarır.

    Tiyatro Gaia’nın disiplinlerarası bir sahneleme tekniğiyle ortaya koyduğu oyun, tarihteki kadın imajını ve temsiliyetini yansıtma açısından da epey şaşırtıcıdır. Seyircinin oyun boyunca yüz yüze kaldığı Şahmaran’ın sözü Anadolu’nun bir adım ötesindedir artık. Bu büyük bir adım, “Anadolu mu her yer; Şahmaran mı her yerde” sorularının da taşıyıcısıdır.

    *Suzan Acun İlhan

    Oyuncu- Yönetmen -Yazar

    Oyunculuk hayatına 1993 yılında başlayan Suzan Acun İlhan birçok özel tiyatroda görev almış, ödüllü bir oyuncudur. 2013 de “Oleanna” oyununda ki Carol performansı ile “19.Sadri Alışık Tiyatro ödüllerinde En iyi kadın oyuncu”,2018 yılında “Aramızda” oyununda ki Grace performansı ile “Yeni Tiyatro Dergisi 7. Emek ve Başarı Ödüllerinde Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu” Adaylıkları bulunan Suzan Acun İlhan 2020 yılında “Yeni Tiyatro Dergisi 8.Emek Ve Başarı Ödüllerinde Komedi- Müzikal Dalında En İyi Kadın Oyuncu” seçilmiştir.

     

    Yazar: Suzan Acun İlhan – Gülseren Aydın 
    Yönetmen- Oyuncu: Suzan Acun İlhan  
    Müzik Tasarım: Can Ömer  Uygan - ( Kam )
    Kostüm Tasarımı- Koreografi: Ülkü Gaye  Köyegitmez
    Yönetmen Yardımcısı: Azra Yaren  Toker 
    Işık Tasarımı: Erkan  Kalkan 
    Sahne Amiri: Uğur Dumangöz
    Afiş: Deniz Şensöz
    Video Çekim: Ufuk Cebeci - Emre Karsan 
    Fotoğraf: Erhan Kaya
    Organizasyon: Sole Sanat – Mustafa Zorver

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü