Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Seçme*Audition

    • Tiyatro

    Seçme*Audition

    Yeşim Yetin, 34 yaşında konservatuvar oyunculuk bölümü mezunu bir kadın oyuncudur. Kendi sektöründe iş bulamadığı için uzun zamandır garsonluk yapmaktadır. Hayat taki yeni rolü olan garsonluk, Yeşim’e başkalarının hayatını gözlemleme ve kendi yaşamını sorgulaması için güzel bir fırsat doğurmuştur. 
    Çoğunlukla Bolognese Kıymalı ve Domatesli 
    Mevsim Sebzeli Noodle Dedim 
    Ya Bu Aralar Ben Çok Fettucini 
    Oyun, Kadıköy’de bodrumda katındaki kiralık 1+1 dairesini adeta çekim stüdyosuna dönüştüren Yeşim’in, işten eve geldiği sıradan bir akşamda neler yaşadıklarını anlatır. Ancak bu akşam Yeşim, keyif yapmaya karar vermiştir. Çalıştığı kafeden aldığı şaraplar ve peynirlerle kendi ziyafet hazırlar. Öte yandan menajeri gece boyunca ona reklam, dizi ve sinema audition metinleri göndererek, kendisinden videoları çekip bir an önce illetmesini ister. 
    5 kadınla birlikte siz adaya varıp kurtuluyorsunuz. Diğer kadınların rimelleri akmış, simsiyah göz altları, sizin rimeliniz waterproof olduğu için asla akmamış. Diğer kadınlara bakıyorsunuz, çok kötü gözüküyorlar. Sonra sahile vurmuş bir ayna parçasını fark ediyorsunuz. Koşup alıyorsunuz, rimeliniz akmamış. Mutlu olup, gülüyorsunuz. Anladınız değil mi? Bir rimel reklamı. Beyaz yakalılar için, her koşula dayanaklı bir rimel.'
    Yeşim, saatler ilerledikçe hem kendi hayatını hem de kendiyle paralellik kurduğu, yıllarca oynamak istediği klasik eserlerdeki karakterleri oynar ve anlatır. Shakespeare, Çehov, Gogol gece boyunca eşlik eder ona. Bir kadın oyuncu olarak yaşadığı topraklarda maruz kaldığı rahatsız edici olayları ve uğradığı şiddet hikayelerini mizah diliyle anlatır. 
    Çıldırıyorum şu menajerle, işi yollar bütçesini yollamaz. Her meslekte bu böyle mi? Hah, diyelim çektik reklamı. Başka işlere referans göstericeğim. Mesela iyi bir şirketin diksiyon ve iletişim dersine eğitmene adayıyım. Adamlara bunu mu göndereceğim, ‘Aç, iç, kudur.’ Ama sigorta reklamı olsun, nasıl güven veren bir izlenim. (Oynar) Fettucini Sigortaları, sizi sizden çok korur. Sizden bile korur. Sizden de. Sizi hep korur. Aman, neyse ne canım. Biz işimize bakalım. Ama bakamıyorum işte, vızır vızır aklım. Hep bir tirad oynuyorum. Şimdi de o geldi Shakespeare.’ 

     

    Yapım: Van-Art&Co.Production 
    Yazan-Yöneten: Gizem Tataroğlu Özbilir 
    Oynayan: Özge Oldaç 
    Sahne ve Kukla Tasarım: Suat Ünverdi 
    Müzik Tasarım: Persenk Müzik 
    Seslendirme: Coşkun Tonga
    Menajer Ses: Coşkun Tonga 
    Barkovizyon Video: Alican Pulat 
    Reji Asistanı- Fragman: Anıl Ferzan 
    Fragman Taksici Performans : Hasan Oldaç 
    Oyun Fotoğraf: Tarkan Taygar 
    Fragman Görüntü Yönetmeni, Afiş Fotoğraf: Çağrı Çamlıca 
     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü