Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Sevdican - Rint Tiyatro

    60 dakika
    • Tiyatro

    Sevdican - Rint Tiyatro

    Tek Perde

    Sevdican oyunu, yazarı Nezihe Meriç’in vefatının 10. Yıl dönümünde onun “Sevdican, altı yıl Almanya’da turne yaptı. Bizim oyuncularımızdan –yazarlarımızdan da- kaç kişi okumuştur acaba? İşin bu yönü de var. Gönül kırıcı, köpük kesici” sözleri üzerine, yıllar sonra yeniden sahnelenmektedir.

    Sevdican Oyun Özeti ve Hakkında Bilgi

    "Sevdican oyunu “Bu dünya nedir? Yaşamanın anlamı nedir? Ben kimim? Neyim? İnsanlara, mutluluk denen şeye nasıl bakmalıyım? Yaşadığım bu toplumun içinde, bu dünyada kendime nasıl bir anlam kurabilirim?” diye düşünen bir kadının, düşünüp dururken kurguladığı düşsel bir serüvendir. Düşüncesi, insanlar, yaşamak, mutlu olmak vb. üzerine gelişirken, bir yerde, göç olgusu çevresinde odaklanmıştır. Oyunda birkaç kadın sergilenmekteyse de, aslında tek bir kadının oyunudur bu.

    Oyun, 1984 yılında Almanya’nın Vestfalya Eyalet Tiyatrosu tarafından sahnelenmiş, dünya galası Hamm-Leverkusen-Remscheid Belediyeleri ile Wuppertal ve Gutersloh Kentleri Kültür Sekreterliklerinin ortak etkinliği olarak Hamm kentinde yapılmıştır. 1985 yılında İstanbul Festivaline katılmış, 7 oyun oynamıştır. Oyun, 1988’e kadar Almanya’nın çeşitli kentlerinde turne yapmıştır."

     

    Yazan: Nezihe MERİÇ
    Metin Düzenleme - Proje Tasarım: Polat YILDIZ
    Yönetmen: Tufan AFŞAR
    Oyuncular: 
    Açelya DADALI
    Hande ACAREL
    Irmak KAZIMOĞLU
    Işık ve Ses: Onurcan ÇELEBİ
    Yapım: Rint Tiyatro

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü