Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Sevgili Arsız Ölüm Dirmit

    12 Şubat Pazar - 02 Mart 2023 Perşembe
    85 dakika
    • Tiyatro

    Sevgili Arsız Ölüm Dirmit

    Yaş Sınırı: 12+

    Süre: Tek Perde, 85 Dk.

    Köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini ailenin en küçük kızı Dirmit'in gözünden dinliyoruz. Sıkıştıkları tek odalı evde, şehre tutunma mücadelesinde hepsi kendilerince bir yol tutturuyor. Dirmit kız ise durmak bilmeyen merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını buluyor. Onu şehirden korumaya çalışan annesi Atiye, babası Huvat ve abileri Dirmit'in türlü yollarından huylanıyor, ona adet ve geleneklerin rehberliğinde türlü engeller koyuyorlar. Ama Dirmit durur mu, durmuyor!

    Roman Hakkında
    “Gerçekleşmeyen düşler, aralarında doğup büyüdüğüm insanları paramparça etti… Kente ayak uydurabilmek için boğuşup durdum. Her yanım yara bere içinde kaldı. Boğuşurken birlikte doğup büyüdüğüm insanlardan ayrı düştüm. Ama kendi öz değerlerimi, dilimi ve o insanların durulmaz bir coşkuyla bana taşıdıkları sevgiyi koruyabilmek için direndim. Bu roman bu direnişim için aralarında büyüdüğüm insanların bana armağanıdır.”Latife Tekin

    Süreç Hakkında
    Oyun, romanın oyuncu kişisine dokunduğu yerden Dirmit’i, Dirmit’in anlatısı üzerinden ise romandaki diğer karakterleri tanıma ve romanın yazar-anlatıcı yoluyla kurulmuş büyülü gerçekçi dilini, karakter-anlatıcıyla en yalın halde sahneye taşıma araştırmasının bir ürünüdür.

    Yazan: Latife Tekin
    Uyarlayan- Yöneten: Hakan Emre Ünal
    Uyarlayan- Oynayan: Nezaket Erden
    Proje Danışmanı: Zeynep Günsur Yüceil
    Afiş Tasarım: Kardelen Akça

    Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
    Antalya - Antalya Türkan Şoray Kültür Merkezi
    Erzurum - Erzurum İbrahim Erkal Kültür Merkezi
    Malatya - Malatya İl Kongre KM Kemal Sunal Salonu
    Elazığ - Elazığ Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi
    İzmir - Bostanlı Suat Taşer Salonu

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sevgili Arsız Ölüm Dirmit Biletleri ve Fiyatları

    AntalyaSevgili Arsız Ölüm Dirmit Antalya Biletleri

    190,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    Elazığ Sevgili Arsız Ölüm Dirmit Elazığ Biletleri

    120,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    ErzurumSevgili Arsız Ölüm Dirmit Erzurum Biletleri

    AdresErzurum İbrahim Erkal Kültür Merkezi
    120,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    İzmirSevgili Arsız Ölüm Dirmit İzmir Biletleri

    AdresBostanlı Suat Taşer Salonu
    169,00 TL'den başlayan fiyatlarla

    MalatyaSevgili Arsız Ölüm Dirmit Malatya Biletleri

    120,00 TL'den başlayan fiyatlarla
    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü