-

Sevimli Dostlar--

  • Tiyatro

Sevimli Dostlar

Tarih : 9 Eylül 2019
Saat : 20:00
Bilet Fiyatı : 4,5 TL
Yer : İzmir Sanat Merkezi
Online satın alınmış biletlerde tekrar kapı giriş ücreti ödenmez.

“Alçakgönüllü, gösterişsiz, iddiasız bir mutluluk, PV mutluluğun en iyi biçimidir. ez ” Jean deLa Fontaine

'Fabl', sözcüğünün kökeni, Latince 'Hikaye' anlamına gelen 'Fabula'dır. Bu tür hikayelerin kahramanları genellikle hayvanlardır. Hikaye kahramanı bu hayvanlar, kendi özelliklerini korumakla birlikte, insan gibi konuşurlar. Bizim çocukluğumuzda da, bu türün ustaları sayılan, La Fonten, Ezop, H.C Andersen, gibi yazarların ne çok eserlerini dinlemiş ve okumuşuzdur. O masallardaki hayvanlar bize ne çok şey anlatırlardı. Çocuk dünyamıza renkler sunar, güzel örnekleri çeker kendimize alırdık. " Karınca ve Ağustosböceği " bunların içinde ne güzel bir örnekti.

Bizim oyunumuzda da; İki kardeş, Ece ve Ege, bir maceraya doğru yol aldıklarının farkında olmadan hem öğretmenlerinin verdiği yıl sonu müsameresinde söyleyecekleri şarkıyı çalışmak üzere hem de beraber piknik yapmak ve hoşça vakit geçirmek için ebeveynlerinden özel izinle kamp alanına çadırlarını kurarlar.

Burada davetsiz misafirlerle, Kedimiz Kınalı, Köpeklerimiz Benekli ve sonradan Boyalı ile karşılaşırlar. Onlarla iletişim kurmaları çok kolay olmaz, onlar hayvandır fakat normal hayvanlardan değillerdir. Çünkü onlar konuşuyor, şarkı bile söylüyorlardır. Bu çok eğlenceli, b şarkılı, müzikli oyunumuz, "Sevimli Dostlar" ı beğeninize sunuyor daha nice masal ustalarıyla tanışacağınız mutluluk dolu günler diliyoruz.

Uğurcan ÖZFURUNCU

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü