-

Şifa Niyetine

Denizli - Denizli Merkezefendi Belediyesi K.M. 11 Kasım 2021 Perşembe
  • Tiyatro

Şifa Niyetine

Yaş: 7+

2 Perde

Günden güne kabalaşan dünyanın tükettiği insana "şifa niyetine" bir sahne gösterisi...

"Müzikten beri, sözden öte" diye de özetlenebilecek süreçte sözde Altan Erkekli, kendi yaşam hikayelerini anlatacak. Müzikte de Veysel Diker sevdiği türkülerini piyano, keman, kontrabas, gitar ve perküsyondan oluşan orkestrası eşliğinde seslendirecek. "Şifa Niyetine" sahnede yerini aldığında, siz de orada olun!

Altan Erkekli ve Veysel Diker’in 2 perdelik sahne gösterisi..

Orkestranın (piyano, kontrabas, gitar, çello, perküsyon) müziklere eşlik ettiği ŞİFA NİYETİNE gösterisinde; Altan Erkekli, hayatı ile ilgili önemli kesitleri, Veysel Diker’de, Anadolu türkülerinin batı alt yapılı aranje edilmiş halini seyirciye sunmaktalar.

Sözün ve müziğin iç içe olduğu süreç, seyircide, bazen hüzün bazen gülmeye dönük duygusal etkiler bırakmaktadır.

Altan Erkekli’nin kendi hayatından paylaştığı kesitler, içerik olarak yakın Türkiye özel tiyatro tarihine ve cumhuriyetin sanatla olan ilişkisine seyirciyi tanık tutar.

Veysel Diker’in seslendirdiği türküler, kentleşme sonucu kendine yabancılaşma sorunu yaşayan hedef kitleye öze dönüşü amaçlar.

Gösteride yer alan türküler PASAJ MÜZİK etiketi ile albüm olarak basıldı.. Albüm sanatçısı Veysel DİKER, 2019 yılında Altın Kelebek Müzik Ödüllerine Aday gösterilmiştir.

ŞİFA NİYETİNE gösterisi, 2017-2018 sanat sezonunda, TC Kültür Bakanlığı’ndan özel tiyatrolara verilen destek kapsamında, devlet yardımı almıştır.

ŞİFA NİYETİNE sahnede yerini aldığında, sizde orada olun..

Lütfen almak istediğiniz tarihi seçiniz
Denizli - Denizli Merkezefendi Belediyesi K.M.
Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü