Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Şimdi Karşıya Geçebilirsiniz

    75 dakika
    • Dram

    Şimdi Karşıya Geçebilirsiniz

    Yaş Sınırı: 7+

    Süre : Tek Perde, 75 Dk.

    Oyun, ayrı dünyalardan  iki insanın rastlantısal buluşmasını anlatır. Hem güldüren hemen hüzünlendiren en önemlisi de düşündüren, sosyal sorumluluklarımızı hatırlatan bir tiyatro oyunudur. İki kişi arasında geçer…Öğretmen Sevgi  ve Yazar…

    Doğuştan görmeyen Lise Edebiyat Öğretmeni Sevgi ve Yazar rastlantısal olarak bir araya gelir ve olaylar gelişir…İnsanlara, hayata, olaylara ailesine  küsmüş, artık yazı yazmak istemeyen tecrübeli  bir yazar, sıkıntılarla dolu bir hayat sürerken, kör  edebiyat öğretmeni Sevgi’nin yaşam sevincini fark eder. Kendinden utanır, tekrar yazı yazmaya karar verir. Sevgi’yi yazarken bilmediği bir dünyaya sürüklenir, izleyenleri de sürüklemeye başlar..

    Sevgi’nin farklı dünyasını, hayatını, yaşam şeklini, dünyayı algılamasını, aşklarını, sosyal ilişkilerini, engellerini, her şeyi ama her şeyi sorgularken acı ve tatlı  tarafları ile gerçek hikayesini ortaya çıkartır. Sevgi onu hep şaşırtır. Kördür ama özürlü değildir. Kaderine aşıktır.

    “Siz görenler farklı şeyler algılarsınız biz farklı. Ama illaki bir şeyler algılarız. Ve de mutlu oluruz. Aramızda tek bir fark var. Siz sadece gördüğünüzü algılarsınız biz göremediğimizi. Ama derinlemesine. Sizin hayalleriniz  gördüklerinizle sınırlı, bizim hayallerimiz  göremediklerimizle sınırsız.” diyen Sevgi, Yazar’ın hayatını da, dünyaya bakışını da değiştirir. Yazar, kendi eksikliklerini ve perişanlığını fark etmeye başlar. Giderek, Sevgi, Yazar’ın ruhsal çöküntüsünün ilacı olur. Daha doğrusu birbirlerini onarırlar. Oyunun sonuna tekleşirler, bütünleşirler…

    Yazar’ın oyun sonunda dediği gibi,

    “....Sevgi ve ben, artılarımız , eksilerimiz ile iç içe bütünleştik. Hayır bütünleşmedik. Bütündük. Kendimi bildim bileli biz hep bir aradaydık, sonuna kadar da bir arada olacağız. Ben oyum o ben ve herkes…”

    Kısacası, bilinmeyen gizemli bir dünyayı bütün gerçekleri ile gösterip  anlatan, çok boyutlu, ajitasyondan uzak, birleştirici, hem güldüren hem hüzünlendiren sevgi dolu bir oyundur bu. Alt metinlerde sosyal sorumluluklarımızı, görenlerin gerçeği göremediklerini  hatırlatır.

    Derslerin en büyüğü Sevgi’dir . O kaderine aşıktır. Oyunun hedef kitlesi 7’den 107’ ye tüm Türkiye’dir. İstanbul’da geçer. Bu toprakların oyunudur. Oyunu 3 yıl körlerle yaşayarak Cengiz Tünay yazdı. Pınar Gordie, Devlet Konservatuarı mezunudur. 20 yıllık oyuncu. Cengiz Tünay, 1964 de Gülriz Sururi- Engin Cezzar Tiyatrosunda profesyonel oldu. Halen TRT Radyo1 de programcı sunucu.(9.yıl)

    Oyuncular : Sevgi -Pınar Gordie, Yazar -Cengiz Tünay

     

     

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü