-

Sokağa Çıkmak Yasak

110 dakika
  • Absürt Komedi

Sokağa Çıkmak Yasak

Süre: 110 dk

Tür: Absürt Komedi

Sokağa Çıkmak Yasak", bir 'düş' ülkesinde geçmektedir. Sıradan bir şehirde, sıradan bir otelin lobisinde, rastlantı sonucu bir araya gelen ve daha önceden birbirlerini hiç tanımayan insanların trajikomik öyküsünü anlatır. Dışarıda sokağa çıkma yasağı sürmektedir. İsimleri yoktur rol kişilerinin. Oteldeki oda numaralarıyla anılmaktadırlar. Türlü çeşit baskının hüküm sürdüğü, kişilerin kimliksizleştirildiği bir ortamda, kendilerine, geçici de olsa, bir düzen oluşturma çabası içerisindedirler. Oluşturdukları 'düzen' ise, halihazırda dışarıda var olanın küçük bir benzeri ya da uzantısı olmaktan öteye gidemez. Düş ile gerçek arasında savrulur dururlar. Giderek daha yalnız, daha tepkisiz, daha vurdumduymaz, daha kabullenmiş hale gelirler.

Bu durumda, bulundukları yer bir otel lobisi bile olsa, 'Baskıcı Erk' sıfatıyla ortaya yeni bir 'Baş'ın çıkması kaçınılmazdır.

 

Uyarlayan ve Yöneten: Çağrı TURNALI

Oynayanlar: Ahmed Mamo – Alp Çetin – Arzu Akar Evci – Berahan Onat – Burak Şen – Caner Döner – Doğa Özkan – Hüseyin Ali Temiz – İlkay Nur Can – Mürüvvet Manav – Musa Önen – Onur Hoşgör – Yasemin Bozkurt – Yetiş Bora

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü