Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Sokağa Çıkmak Yasak

    110 dakika
    • Absürt Komedi

    Sokağa Çıkmak Yasak

    Süre: 110 dk

    Tür: Absürt Komedi

    Sokağa Çıkmak Yasak", bir 'düş' ülkesinde geçmektedir. Sıradan bir şehirde, sıradan bir otelin lobisinde, rastlantı sonucu bir araya gelen ve daha önceden birbirlerini hiç tanımayan insanların trajikomik öyküsünü anlatır. Dışarıda sokağa çıkma yasağı sürmektedir. İsimleri yoktur rol kişilerinin. Oteldeki oda numaralarıyla anılmaktadırlar. Türlü çeşit baskının hüküm sürdüğü, kişilerin kimliksizleştirildiği bir ortamda, kendilerine, geçici de olsa, bir düzen oluşturma çabası içerisindedirler. Oluşturdukları 'düzen' ise, halihazırda dışarıda var olanın küçük bir benzeri ya da uzantısı olmaktan öteye gidemez. Düş ile gerçek arasında savrulur dururlar. Giderek daha yalnız, daha tepkisiz, daha vurdumduymaz, daha kabullenmiş hale gelirler.

    Bu durumda, bulundukları yer bir otel lobisi bile olsa, 'Baskıcı Erk' sıfatıyla ortaya yeni bir 'Baş'ın çıkması kaçınılmazdır.

     

    Uyarlayan ve Yöneten: Çağrı TURNALI

    Oynayanlar: Ahmed Mamo – Alp Çetin – Arzu Akar Evci – Berahan Onat – Burak Şen – Caner Döner – Doğa Özkan – Hüseyin Ali Temiz – İlkay Nur Can – Mürüvvet Manav – Musa Önen – Onur Hoşgör – Yasemin Bozkurt – Yetiş Bora

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü