Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    -

    Sokrates'in Son Gecesi,

    60 dakika
    • Tiyatro

    Sokrates'in Son Gecesi

    Yaş Sınırı: 16+

    'Sokrates’in Son Gecesi' adlı bu oyunda yazar ve yönetmen zekice kurulmuş diyaloglarıyla eğlenceli bir ‘kara komedi’ ortaya koyuyor. Sokrates’in zehirlenerek cezalandırılacağı son gecesinde gardiyanla yaptığı konuşmalar gardiyanın aklını karıştırırken, Sokrates’in karısının sürpriz bir şekilde hapishaneye ziyarete gelişi durumları alt-üst edecektir. Gardiyan son gecesinde Sokrates’in yaptıkları ve söylediklerini dışarıda anlatarak popüler olmayı planlarken, kadının gelmesiyle her şey tersine dönecektir. Bu durum onu komik ama aynı zamanda trajik durumlara da düşürecektir. Sonunda zehri kim içecek acaba?
    Dünyada en çok oynanan çağdaş yazarlardan biri olan Stefan Tsanev’in oyunlarından biri, Tiyatro Tempo’nun bu uyarlamasıyla ilk kez ‘kuklalarla’ sahneye taşınıyor. 
    Yönetmenin metni yeniden kurgulayışı, kukla oynatıcıları arasındaki rol dağılımı, insan boyu kuklaların oynatım tekniği ve buna yüklenen anlam oyunda güçlü bir sahne diline dönüşüyor. Özel olarak Nedim Yıldız tarafından bestelenen oyun müziklerinde ünlü caz sanatçısı Yıldız İbrahimova da sesiyle atmosfere katkı veriyor.    

    Yazan: Stefan Tsanev
    Bulgarca ve Rusça’dan Çeviren: Petar Todorov, Marina Yüce
    Kukla için Uyarlayan ve Yöneten: Petar Todorov
    Sahne ve Kukla Tasarımı: Hanna Schwartz
    Müzik: Nedim Yıldız
    Vokal: Yıldız İbrahimova
    Ses ve Işık: Savaş Bayram
    Oynayanlar: Haluk Yüce, Marina Yüce

    *Öğrenci bileti alan seyircilerimizin girişte öğrenci kartı göstermeleri zorunludur.
    *Gerekli kontrollerin yapılması bakımından oyun saatinden en az 15 dakika önce alanda bulunmanızı rica ederiz. 
    *Oyunlar belirtilen saatte başlar. Oyun başladıktan sonra içeriye seyirci alınmamaktadır. Geç kalma durumlarından dolayı bilet iadesi yapılmaz.        
    *Salona yiyecek ve içecekle girilmesi yasaktır.

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu