-

Tanrının Eli

80 dakika
  • Yetişkin Oyunu

Tanrının Eli

Oyun Özeti

‘‘Bazen kötü şeyler söylemek isteriz. Bazense çok kötü şeyler yaparız!’’

Şeytan bazen gri bir çoraptan yapılmıştır ve kafasında turuncu peluştan püsküller vardır. Tyrone bir kukla. Kendini işine adamış en şeytani varlıktan bile daha merhametsiz, daha dehşet verici, küfürbaz bir kukla. Şehvet içinde kıvranmakta. Söylemek istediklerini bir an önce haykırabilmek için!
Yakın zaman babasını kaybetmiş Jason, girdiği buhrandan kukla atölyesinde tanıştığı yeni arkadaşı Tyrone sayesinde çıkmaya çalışmakta. Tyrone, Jason’ın bilinçaltının şeytani ve haylaz somut hali olarak, vakit kaybetmeden Jason’ı domine etmeye ve şeytani isteklerini ona yaptırmaya başlar. Böylece talihsiz, karanlık ama bir o kadar komik olayların kapısı da aralanmış olur.

Tüm toplumlar, neyin iyi neyin kötü olduğunu belirlemek için davranış kurallarına güvenir. Ancak etrafımıza baktığımızda, kötü insanların da başarılı olabildiğini görmekteyiz. Bu, kötü davranışların potansiyel gücünü gösterir ve şu soruyu sorgular: Toplumsal düzen zaten bu şekilde sürdürülebiliyorsa, neden iyi davranmamız gereksin?
Oyuncular
Cansu Diktaş
Barış Gönenen
Şencan Güleryüz
Şenay Gürler
Alp Özbayram   Yazar: Robert Askins        Çevirmen Ve Yönetmen: Kerem Pilavcı    Yön. Yrd: Sezgi Deniz   Dramaturg:Sinem Özlek    Dekor Tasarım: Makbule Mercan   Işık Tasarım: Ayşe Sedef Ayter  Maske Ve Kukla Tasarım: Anna Karayorgi   Kostüm Tasarım: Sedef Güvenç                                                                                                                                              

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü