Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    The House Of Stories

    70 dakika
    • Komedi
    • Tiyatro

    The House Of Stories

    Yaş Sınırı : +13

    Süre : Tek Perde, 70 Dk.

    Gurbet - or How I Became Rich by Soula Notos

    Gurbet (Arapça kökenli), seyyah olma veya yurdundan uzak olma durumu ile yoksulluk, yoksunluk anlamına gelir.

    "Gurbet - ya da Nasıl Zengin Oldum", diaspora ile her zaman özlem duyduğunuz ve her zaman yolda olduğunuz, ancak bir türlü varamadığınız yer arasındaki boşlukla ilgili kişisel bir hikâye... İçinizde tökezleyen çeşitli diller, şu anda bulunduğunuz yerin hiçbir zaman tamamen bir parçası olmadığınızı hissettirir. Ama hepsi keder ve acı mı? Soula Notos, sizi bol mizah, hareket ve coşkuyla kişisel bir gurbet keşfine çıkarıyor.

    “-Belki, sadece belki, aradaki boşluk o kadar da kötü değildir.”

    Soula Notos, Hollandalı-Yunan bir tiyatro yapımcısı ve çeşitli tarzlarda performansçı: hikâye anlatımı, sözlü konuşma, komedi, oyunculuk… Mezrab'ın hikaye anlatıcıları ve sunucularından oluşan ekibinin bir üyesidir. "Kimse bakmıyorken sen kimsin?" solosunu seslendirdi. Çeşitli hikaye anlatımı festivallerinde (Oslo, Amsterdam, Utrecht, Prag, Londra) ve ayrıca Oerol ve Festival Boulevard’ta… Ve şimdi de Gazişehir Tiyatro Festivali'ne birçok göçmen tarafından bilinen bir duygu olan ‘Gurbet’ ile ilgili özel bir gösteri sahneliyor. Çalışmaları göç, cinsiyet, aidiyet, kimlik, güç, güçlendirme ve özgürlük temalarını araştırıyor. Bağlanmaya, değişmeye, insanları güldürmeye ve görünmeyenleri görünür kılmaya çalışır. Hatırlamak istiyor...

    “How To Talk Like No One's Watching” by Margo van de Linde

    Bu 20 dakikalık ‘break-speed’ performansında, Margo van de Linde, festivalde vereceği ‘Stand Up Poetry’ konulu atölyesinde öğretilen bazı ilkeleri kullanacak – veya: sözlerin o anda size gelmesine izin vererek - tamamen doğaçlama bir atmosfer yaratacak… Gösteri, Linde’nin spontane sorularına karşılık, izleyicinin -önerdiklerine dayanan- cevaplardan yola çıkan canlı, şiirsel bir eylemler dizisidir. Peki o sorular ne? Bunu öğrenmenin tek yolu: katılmak!

    Margo van de Linde, performansçı, oyuncu, sunucu, yaşam ve ses koçu, stand-up şair, ekipler için yaratıcı yolculuklar kolaylaştırıcısı ve tiyatro yönetmenidir.

    ***Gösteri dili ingilizcedir. Etkinlik esnasından çevirmen eşliğinde simültane çeviri yapılacaktır.

    İnteraktif - müzikli bir rtkinliktir.

    "Gurbet - or How I Became Rich"

    Yazan – Yöneten - Oynayan: Soula Notos

    “How To Talk Like No One's Watching”

    Yazan – Yöneten - Oynayan: Margo van de Linde

    Afiş Fotoğraf: Annemiek van der Kuil

    Yapım: Mezrab Theatre (Amsterdam/Hollanda)

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü