Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Türk Aşk Şiirleri - Şiir Tiyatrosu

    • Şiir
    • Tiyatro

    Türk Aşk Şiirleri - Şiir Tiyatrosu

    Metnini Prof. Talat S. Halman’ın yazdığı, Prof. Dr. Sacit Hadi Akdede’nin yönettiği, müziklerini Öğr. Gör. Alexandr Mekaev’in bestelediği, opera sanatçısı Öğr. Gör.  Olcay Şahin ve Nihal Erpeden’in oyuncu olarak sahnede yer aldığı, Nasrah Neffer’in danslarıyla katkı sunduğu, “Türk Şiirinde Aşk”, tiyatroda şiir ya da şiir tiyatrosu olarak adlandırılabilecek bir sahne gösterisidir. Mesai Dışı Tiyatro (MDT), tarihin ilk dönemlerinden beri çeşitli medeniyetlere sahne olmuş Anadolu toprakları üzerinde yaratılan şiiri, Anadolu insanının duyarlılıklarını, duygularını, duyuş ve düşünüş biçimlerini şiirin dili ve tiyatronun doğasında var olan bir aksiyonla, sahneye taşıyor. Mitolojiden, Aprin Çor Tigin’e, Yusuf Has Hâcib’e, Mevlâna ve Yunus Emre’den, divan şairlerinden, sultanlara, halk ozanlarından, Nazım Hikmet ve diğer birçok şaire sahne olmuş bu topraklarda yaratılan, üretilen şiirin sedası, müzikle, şarkılarla, türkülerle, dans ve slayt gösterileriyle geçecek salondaki izleyicilere. Şiirin, aşkın ve tiyatronun sürekliliğine saygıyla…

    Metin: Prof. Talat S. Halman
    Yöneten: Sacit Hadi Akdede
    Besteler - Düzenleme: Alexandr Mekaev
    Oyuncular: Nihal Erpeden (Anlatıcı)
                      Olcay Şahin (Şiir-Vokal)
    Sacit Hadi Akdede(Şiir)
    Nasrah Nefer (Dans)

    Metin: Prof. Talat S. Halman
    Yöneten: Sacit Hadi Akdede
    Besteler - Düzenleme: Alexandr Mekaev
    Oyuncular: Nihal Erpeden (Anlatıcı)
                      Olcay Şahin (Şiir-Vokal)
    Sacit Hadi Akdede(Şiir)
    Nasrah Nefer (Dans)

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü