-

Yaban Arısı

  • Tiyatro

Yönetmenliğini Levent Aras’ın yaptığı ve Türkiye prömiyeri Altsahne tarafından 10 Mart 2019‘da  gerçekleşecek olan Yaban Arısı, 20 yıl sonra yeniden bir araya gelen biri işkenceci ve biri kurban olan iki lise arkadaşının birbirlerinden bağımsız değişen hayatlarında ortak eklemlenen problemleri çarpıcı bir dille konu ediniyor.

Heather okuldayken, gözlüklü, özgüvensiz bir geç kızdır ve bir kabadayı çetesinin mağdurlarından biridir. Şimdi, 20 yıl sonra, lüks bir evde yaşayan zengin bir kadın haline gelmiştir. Heather’ın şimdiki hayatı eski hayatı ile keskin bir kontrast içindedir. En yakın arkadaşı olan Carla, 7. Sınıfın sonunda Heather’ın en azılı işkencecilerinden biri olmuş ve okul yılları boyunca onun korkuyla yaşamasının en büyük sebebi haline gelmiştir.
Carla ise okulu terk ettikten hemen sonra hamile kalmış, kendisinin iki katı yaşında vasat bir adamla yaşamaya başlamış ve çok yakın zamanda 5. çocuğunu doğurmaya hazırlanmaktadır. Heather okul yıllarından beri görmediği Carla ile bir buluşma ayarlar. Bu buluşma böbürlenmek için ayarlanmış bir buluşma değildir. Heather, Carla’ya para dolusu bir çanta ve şaşırtıcı bir iş teklifi ile gelecektir.
“Yaban Arısı” hayatta bir insanın zorda kaldığında her şeyi yapabileceğini, çekilen acıların yıllar sonra dahi olsa insan psikolojisindeki etkilerini ve dengelerin zaman içerisinde tam tersine dönebileceğini, zaman zaman komik zaman zaman ise sert bir dille seyirciye anlatıyor.


Oyunun Künyesi:

Oyunun Adı: Yaban Arısı
Yazar: Morgan Lloyd Malcolm
Çeviren: Başak Gümülcinelioğlu
Yöneten: Levent Aras
Oyuncular: Melike Durak Aras ( Heather), Tuğçe Mine Aktulay Çakır ( Carla)
Dekor Tasarım: Emra Albayrak Şahin
Kostüm Tasarım: Müge Hooper
Işık: Levent Aras
Müzik: Gürkan Çakıcı
Asistanlar: Elif Görmez, Devrim Kabacağlu, Anıl Akagün
Genel Sanat Yönetmeni & Proje Danışmanı: Tuğçe Mine Aktulay Çakır
Prodüksiyon: Altsahne 
*Oyun tek perde (70 dk)
*18 yaş ve üzeri
 

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü