Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Yumurta-yı Hümayun (Konuk Oyun)

    70 dakika
    • Komedi

    Yumurta-yı Hümayun (Konuk Oyun)

    Tek Perde
    Tür: Müzikli- Komedi
    Yaş: 10 Yaş ve üzeri

    Geleneksel Türk Tiyatromuzun "Meddah" geleneğinin çağdaş bir yoruma evrildiği sıcacık bir komedi oyunu karşınızda!

    Oyunun konusu, daha önce Türk tiyatrosu klasikleri arasına giren birkaç oyuna benzerlik gösterse de kendi özgünlüğünü –özellikle Adana özelinde– başarıyla dayatıyor. Bohçacı çöpçatan 'Falcı Fikriye' karakterinin, yüzyılın başında(1913) Azerbaycanlı besteci Üzeyir Hacıbeyov’un unutulmaz opereti Arşın Mal Alan’ın ölümsüz tiplerini andırması, kabadayı karakterininse 1964 tarihinde Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu tarafından Beyoğlu'nda Muammer Karaca Sahnesinde sahnelenen Keşanlı Ali Destanı’ndaki kabadayıya benzemesi, tam aksine oyuna daha değişik, ‘geleneksel’ bir tat veriyor.

    Yazan: Kurtuluş Bilgilioğul
    Yönetmen: T. Murat Demirbaş
    Oynayanlar: Eylem Yıldırım, T. Murat Demirbaş

    Orkestra
    Kanun: Bilal İpteş
    Keman: Bayram Yırgal
    Ritm: Arda Kuşgöz

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü