Biletinial'da etkinlikler bir tık uzağında !

Ülke Seçiniz

Şehrinizi seçip eğlenceye devam edin.

Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    • Türkçe
    • English
    • Hrvatski
    • Shqip

    Javier Bardem


    Javier Bardem Kimdir? Javier Bardem, 1 Mart 1969'da İspanya'nın Kanarya Adaları'nda, Las Palmas de Gran Canaria'da doğdu. Ailesi, İspanyol sinemasında tanınan oyunculardı. Annesi Pilar Bardem, babası Juan Antonio Bardem'di. Çocukken oyunculuk yapmaya başladı. İlk filmini 1975 yılında, 6 yaşındayken yaptı. 1980'lerde ve 1990'larda, İspanya'da birçok filmde rol aldı. 1990 yılında, "Antes que anochezca" filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Goya Ödülü'nü kazandı.

    Bardem, 2000 yılında, Johnny Depp ile birlikte rol aldığı "Before Night Falls" filmiyle uluslararası üne kavuştu. Bu filmdeki rolü ile En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar Ödülü'ne aday gösterildi.

    Bardem, kariyeri boyunca birçok başarılı filmde rol aldı. En önemli filmlerinden bazıları arasında "No Country for Old Men" (2007), "Skyfall" (2012), "Biutiful" (2010), "The Sea Inside" (2004), "Vicky Cristina Barcelona" (2008), "Mother!" (2017) ve "Dune" (2021) ve Dune Part Two, Dune Çöl Gezegeni Bölüm 2 yer alıyor.

    Bardem, oyunculuk dışında, çevreci ve insan hakları aktivizmiyle de tanınmaktadır. 2005 yılında, İspanya'da eşcinsel evliliğin yasallaştırılmasından sonra, "Gay olsam, sırf kiliseye inat yarın gidip evlenirdim." diyerek büyük bir skandal yarattı.

    Bardem, 2007 yılında, Penélope Cruz ile evlendi. Çiftin iki çocuğu var.

    Bardem, günümüzün en başarılı ve saygın aktörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Filmleri, oyunculuk becerileri ve geniş yelpazesi ile öne çıkıyor.