Star Wars: Güç Uyanıyor

Star Wars: Güç Uyanıyor

17 Aralık 2015 Perşembe
Şiddet ve Korku unsurları içerir.
136 dakika
  • Aksiyon
  • Fantastik
  • Bilim Kurgu

Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor[a], Yıldız Savaşları (Star Wars) serisine ait, ABD'de 18 Aralık 2015'te gösterime giren epik bilim-kurgu uzay operası türlerinde bir filmdir. Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Jedi'ın Dönüşü (1983)'ünden yaklaşık 30 yıl sonrasında geçen filmin konusu İlk Düzen'den kaçan Stormtrooper Finn (FN-2187)'in Rey, Han Solo, Leia Organa ve Asi Birliği'yle birlikte karşılarına çıkan, Galaktik İmparatorluk soyundan gelen Kylo Ren ve İlk Düzen ile savaşarak Luke Skywalker'ı aramaya çalışmalarıdır.

Filmin yapımcılığını Lucasfilm ve Bad Robot, distribütörlüğünü Walt Disney Studios, yönetmenliğini J. J. Abrams, senaristliğini Michael Arndt, Lawrence Kasdan ve J. J. Abrams, müziklerini John Williams yapmıştır. Filmin başrol oyuncuları Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Max von Sydow'dan oluşmaktadır.

Yayınlandığı ilk 10 günde dünya çapında 1 milyarın üzerinde hasılat elde ederek birçok gişe rekoru kırmıştır. Beş Akademi Ödülü adaylığı ve dört BAFTA Ödülü adaylığı elde eden film, 7 Şubat 2016 itibarıyla dünya çapında 2 milyar $'ın üstünde hasılat elde etmiştir. Şu anda Star Wars serisinin en çok hasılat yapan filmi, 2015'in en çok hasılat yapan filmi ve tüm zamanların en çok hasılat yapan üçüncü filmidir. Devam filmleri Bölüm VIII'in 15 Aralık 2017 tarihinde ve Bölüm IX'un 24 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Oyuncular

Ana kadro

Ana madde: Star Wars karakterleri listesi

Harrison Ford rolü Han Solo
Mark Hamill rolü Luke Skywalker
Carrie Fisher rolü Leia Organa
Adam Driver rolü Kylo Ren
Daisy Ridley rolü Rey
John Boyega rolü Finn
Oscar Isaac rolü Poe Dameron
Lupita Nyong'o rolü Maz Kanata
Andy Serkis rolü Supreme Leader Snoke
Domhnall Gleeson rolü General Hux
Anthony Daniels rolü C-3PO
Peter Mayhew rolü Chewbacca
Max von Sydow rolü Lor San Tekka

Star Wars: Güç Uyanıyor filminin biletini almak için tıklayın...

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü