Kelebekler - Ankara Film Festivali

Kelebekler - Ankara Film Festivali

5 Mart 2018 Pazartesi
117 dakika
  • 22. Uçan Süpürge

Türkiye Turkey / 2017 / 117’ / DCP / Renkli Color / Türkçe, Almanca Turkish, German / İngilizce Altyazı English Subtitles

Yönetmen / Director: Tolga Karaçelik
Senaryo / Screenplay: Tolga Karaçelik
Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Andaç Şahan
Sanat Yönetmenleri / Art Directors: Arzu Kadak, Cem Ece
Kurgu / Editing: Evren Luş
Müzik / Music: Ahmet K. Bilgiç
Oyuncular / Cast: Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal
Yapımcılar / Producers: Tolga Karaçelik, Diloy Gülün, Metin Anter
Yapım Şirketi / Production Company: Karaçelik Film
Türkiye Hakları / Turkey Sales: Chantier Films
Dünya Hakları / World Sales: Films Boutique
E-posta / E-mail: ebrupilten@karma- lms.com
Yaş Sınırı / Age Limit:

2018 Sundance FF; Dünya Sineması–Dramatik Büyük Jüri Ödülü
2018 Sundance FF; World Cinema–Dramatic Grand Jury Prize
 
Astronot Cemal ve kardeşleri Kenan ile Suzi uzun yıllar birbirlerini görmemişlerdir. 30 yıl aradan sonra babaları çocuklarını bir araya getirmek ister ve onları yaşadığı köye çağırır. Uzun tartışmalar sonunda Cemal, kardeşlerini uzun zamandır unutmak için uğraştıkları köylerine dönmeye ikna eder. Sıra dışı olayların yaşandığı bu köyde aile bireyleri birbirlerini tanımaya başlar.

English Version

Cemal, the astronaut, and his siblings Kenan and Suzi have not seen their father and each other for years. 30 years later, their father calls them back to the village where he lives. Af- ter long discussions, Cemal convinces his siblings to take a road trip back to the village that they have been working so hard to forget. When they arrive at the village where unusual things happen, they start to  nd out more about their father and each other.

TOLGA KARAÇELİK

1981’de İstanbul’da doğdu. İlk uzun metrajlı  filmi Gişe Memuru, on üç ödül kazandı ve dünya genelinde festivallerde gösterildi. İkinci  filmi Sarmaşık, prömiyerini Sundance’te yaptı ve otuzdan fazla festivalde gösterildi. Sarmaşık, Londra East End Film Festivalinde en iyi  film, Altın Portakal’da en iyi yönetmen, en iyi senaryo, en iyi erkek oyuncu ve Adana Film Festivalinde en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu ödülleri dahil olmak üzere dünya genelinde yirmiden fazla ödül kazandı. Tolga Karaçelik, 2016 Karlovy Film Festivali, East West Yarışması jürisinde yer aldı.

English Version

Born in Istanbul, 1981. His debut  lm Toll Booth screened on festivals around the world and won thirteen awards. The movie was screened at prestigious venues such as MOMA New York and Smithsonian. His second  lm Ivy premiered in Sundance, was shown at more than thirty festivals and won more than 20 awards worldwide. Karaçelik became the jury member at East West Competition of Karlovy Film Festival in 2016.

Filmografi  / Filmography

2015 Sarmaşık / Ivy
2010 Gişe Memuru / Toll Booth 2010 Rapunzel (kısa / short)

Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

Seanslar ve Salonlar
Sinema Tiyatro Konser Opera&Bale Tümü