Şehrinize özel içerikleri görebilmek için lütfen şehir seçin

Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    -

    Pinokyo Çocuk Oyunu

    • Çocuk Oyunu

    Pinokyo Çocuk Oyunu

    Carlo Collodi’nin Dünya Edebiyatının en ünlü çocuk romanlarından bir tanesi olan Pinokyo’dan uyarlanan Pinokyo çocuk oyunu ; çocukları eğlendirirken aynı zamanda iyiyi kötüyü, doğruyu yanlışı, doğru söylemenin önemini anlatacak.

    Pinokyo

    Yaşlı ve yalnız bir kuklacı olan Gepetto ustanın tek hayali bir çocuğu olmasıymış. Ormandan bulduğu bir kütükten taklalar atan güzel bir kukla yapmaya baslar, günlerce uğraşır ve kukla biter ancak gerçek çocuklar gibi konuşan, hareket eden yaramaz bir kukla ortaya çıkar . Kuklanın konuştuğunu ve ip olmadan hareket ettiğini gören Gepetto bu olaya hem çok şaşırır, hem de çok sevinir ve Pinokyo adını verir. Pinokyo çok meraklı, ayni zamanda turlu çeşit haylazlıklar yapan bir kukladır. Diğer çocuklar gibi olmak ister , komiklikler yapar insan gibi konuşur ,dans eder ama o hala bir kukladır. Zaman geçtikçe Gepetto’ yu dinlemez sorumluluklarını yerine getirmez, bahaneler bulur ve yalan söylemeye baslar. Ne zaman yalan söylerse burnu uzar ve her yalan söylediğinde burnu biraz daha uzar ve uzar… Pinokyo bir gün Gepetto’ya yine yalan söyleyerek evden çok uzaklaşır ve ormanda yolunu kaybeder. Yolda iyi kalpli mavi periyle tanışırlar. Peri onu ormandaki tehlikeli hayvanlardan korur, eve dönmesi için yardım eder. Ancak Perinin bir şartı vardır; bir daha asla Geppeto’ya yalan söylemeyeceğine ve sorumluluklarını yerine getireceğine dair söz vermesini ister ve sözünü tutarsa Pinokyo’yu gerçek bir çocuk yapacağını söyler …

    Gepetto oğlu gibi sevdiği Pinokyo’yu bulabilecek mi? Pinokyo gerçek insan olabilecek mi? Bunları hep birlikte seyredip öğreneceğiz...

    • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.
    • Biletinizi mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak iseniz, en geç etkinlik saatinden 2 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçebilirsiniz. 
    • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir. 
    • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır. 
    • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.
    • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu

    Sinema Sinema Tiyatro Tiyatro Konser Konser Spor Spor Tümü